Zdjęcie autoraSP2

II WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI ,,NIE MA MOWY O SZCZĘŚCIU BEZ PATRIOTYZMU”

Aleksandra Szwed - uczennica klasy VII B reprezentowała naszą szkołę w II Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu” pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łaszczowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie. Konkurs, którego celem było rozwijanie postaw patriotycznych oraz propagowanie piękna języka polskiego, adresowano do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Prace oceniano w kategoriach: 1. Epika: klasy IV -VI, VII – VIII, szkoła ponadpodstawowa; 2. Liryka: Klasy IV- VI, VII- VIII, szkoła ponadpodstawowa. Na konkurs nadesłano 55 prac literackich.

Aleksandra Szwed napisała wiersz o tematyce patriotycznej, który zatytułowała ,,Patriotyzm…to coś, co w nas drzemie”. Uczennica zajęła III miejsce w kategorii : liryka. Została zaproszona wraz z opiekunem – p. Małgorzatą Goleman na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w Dniu Patrona Szkoły 4 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Łaszczowie.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Commenting has been turned off.