Zdjęcie autoraSP2

Lublin i jego atrakcje

Uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa. Zwiedzanie rozpoczęli od Archikatedry Lubelskiej- kościoła pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Dużo zabawy mieli uczniowie w Zakrystii Akustycznej. Wykorzystany w niej został efekt świadomego doboru kształtu krzywizny sklepienia, gdzie głosy odbijające się z jednego naroża trafiają do drugiego. Następnie zwiedzali skarbiec, w którym są cenne zbiory przedmiotów liturgicznych. Skorzystali także z możliwości obejrzenia otwartej dla zwiedzających krypty.

Największą atrakcją okazała się Wieża Trynitarska- trud wchodzenia rekompensowały przerwy z interaktywnymi pokazami a widok z samej góry zapierał dech w piersiach. Zwiedzanie zakończyli spacerem po Starym Mieście oraz wizycie w sklepie z pamiątkami.

1 wyświetlenie0 komentarzy