NARODOWE CZYTANIE 2024

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, tradycyjnie na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Jagody”, włączyła się do akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą 13. odsłony Narodowego Czytania był dramat Juliusza Słowackiego ,,Kordian”.

,,Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu…” - zaznaczył w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W sobotę 7 września w Domu Ludowym w Krężnicy Okrągłej zaproszeni Goście , a wśród nich uczniowie klasy VII i VIII czytali wybrane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Commenting has been turned off.