Zdjęcie autoraSP2

TOBIE SZKOŁO, TOBIE POLSKO- ŚLUBUJEMY!

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość ta w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach odbyła się 4 października 2024 r. W tak ważnym dniu do szkoły licznie przybyli Rodzice, aby być świadkami tego niezwykłego wydarzenia oraz zaproszeni goście – Burmistrz Bełżyc Pani Joanna Kaznowska i Zastępca Burmistrza Pan Tomasz Zielonka. Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali swoje wokalne i recytatorskie umiejętności. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy dla pierwszaków moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie. Kandydaci na uczniów z przejęciem i powagą powtarzali słowo ,,Ślubuję”. Następnie dyrektor szkoły Pani Marzena Wojnicka dokonała aktu pasowania. Po uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie odbyło się ,,słodkie” spotkanie, które zorganizowali rodzice.

W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

Wychowawczyni – Mariola Szczepańska

32 wyświetlenia0 komentarzy