Zdjęcie autoraSP2

WYCIECZKA NA MAZURY

W dniu 3 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV – VII wyruszyli na trzydniową wycieczkę na Mazury. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali: p. Małgorzata Goleman, p. Małgorzata Król, p. Anna Pietrzak oraz p. Dominik Wójtowicz.

Po drodze wstąpiliśmy do Ośrodka szkolenia lotniczego Targor Flight Club w Antoniewie. Lądowisko położone jest wewnątrz masywu leśnego. Prowadzone są tu szkolenia praktyczne i teoretyczne, od licencji rekreacyjnych i turystycznych do licencji i uprawnień zawodowych. Ośrodek oferuje loty widokowe oraz usługi zarządzania ciągłą zdatnością do lotu dowolnych samolotów z silnikami tłokowymi.

Zwiedziliśmy hangar, w którym znajdowały się samoloty. Skorzystaliśy również z placu zabaw. Odwiedzenie Ośrodka było świetnym odpoczynkiem w drodze na Mazury.

Następne miejsce to Mikołajki, które przywitały nas deszczem. Nie było to jednak żadną przeszkodą w zaplanowanym spacerze nabrzeżem Jeziora Mikołajskiego. Następnie udaliśmy się do Giżycka, gdzie zwiedziliśmy XIX – wieczną Twierdzę Boyen.

Na zakończenie dnia wyruszyliśmy do Resortu Niegocin – miejsca noclegu.

Kolejnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Wilczego Szańca, gdzie zwiedziliśmy dawną kwaterę Adolfa Hitlera z czasów II wojny światowej. Następnie - do Świętej Lipki, w której znajduje się sanktuarium maryjne w pięknym barokowym kościele.

Zobaczyliśmy zabytkowe organy i wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu wykonanego na tym instrumencie muzycznym. Kolejnym punktem programu był Zamek RYN, a w nim – oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień , bogaty zbiór elementów uzbrojenia.

W ostatnim dniu wzięliśmy udział w niezwykłym Mazurskim Safari. Przejeżdżając wozami po ogromnym parku, zobaczyliśmy dzikie zwierzęta (np. sarny, daniele, lamy) żyjące w naturalnym środowisku. Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po mazurskim jeziorze.

Wycieczka na Mazury była dla wszystkich niezwykłym przeżyciem i pozostanie w naszej pamięci na długo.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Commenting has been turned off.